Augusti tuuled..

Postitatud Posted in kohvipaus

..täpselt nii ilusasti kõlab eesti keeles Stingi laul “August winds”.

Suvi hakkab mööda saama. Tegelikult on üsna palju tehtud. Suve jooksul on toimunud kaks koorilaagrit, on olnud huvitavaid reise, kõige toredam oli pere keskel viibida Leedus Palanga kuurortis, mis on selline suvine meka kõigile neile, kes tahavad mõnusat rannarajooni nautida. Melu oli seal tõesti meeletu. Ehkki olime seal vaid mõned päevad, siis sellegipoolest sai päris hea elamuse. Samamoodi sattusime mitte väga kaugel asuvale Neringa saarele, kuhu pääseb praamiga. Seal saare alguses asub väga suurejooneline delfinaarium ja saarel on mitmeid vaatamisväärsuseid, põnevaks kohaks oli minu jaoks puust kujude rada, mis jäi siis umbes-täpselt saare keskossa.

Olen suvega jõudnud tegelikult teha päris palju asju, isegi uut loomingut kirjutada. Olen alati öelnud ja mõelnud enda jaoks, et looming on minu jaoks keeruline nähtus. Vahel võib inimestele tunduda, et see tuleb laulukirjutajatel, luuletajatel ja kirjanikel kuidagi lihtsalt, aga see pole nii. Ma tean aga praeguseks päris kindlasti, et ma pole kirjutanud ühtegi lugu asjata ja et pigem on need lood minu juurde ise tulnud. Mulle üldse ei meeldi mõte, et.. “Nii.. mis me siis täna teeme.. peaks vist laulu kirjutama hakkama..”. Jubetore oleks küll, kui asjad niimoodi töötaksid, aga tegelikkus on midagi muud. Ma usun, et saaksin ka niimoodi lugusid “treida”, aga ei näe sellel suuremat pointi. Kui selliselt loomingut luua, siis ilmselt poleks nendel lugudel mingit väärtust. Siis jääks minu jaoks puudu üks hästi oluline komponent – inspiratsioon, sest inspiratsioon pole see, et nii.. kirjutaks täna õige ühe hea loo. Inspiratsioon tuleb tihti kõige ebasobivamal ajal ja seetõttu oleks hea, kui igaks inspiratsiooni puhanguks on võimalik endaga kaasas hoida mõnda nutiseadet või paberit ja pliiatsit, et see mõte kaotsi ei läheks.

Lisaks erinevatele toredatele kogemistele olen ka palju mõelnud tulevikule ja mida rohkem ma sellele mõtlen, siis seda enam on üks mõte nii oluline.. see kõlab järgmiselt: “Inimese elu ja õnn on tema tervis”. Kes kõik seda öelnud on, pole hetkel oluline, kuid mõte on küll äärmiselt selge ja tähtis. Millele kõigele enda elu ei rajata, aga üks olulisemaid asju on tervis. On õnn olla terve, muu on ka oluline, aga terviseta ei saa õnne olla. Kohe päris kindlasti mitte. Mina tean näiteks seda, et kui minult mu hääl ära võtta, siis laulmisele ma enam mõelda ei saaks. Samamoodi on ühe muusiku jaoks olulised “instrumendid” tema käed. Enamus pille vajab käsi, väikeste eranditega. Küll aga tuleb tunnistada, et eks absoluutselt meil kõigil on asju, mis võiks paremini olla. Loomulikult… ja on väga inimlik leida igas päevas neid asju, mis on halvasti. Veel olulisem on leida neid asju, mis on hästi. Ka neid pisikesi. Kui vahel tundub, et kõik on kuidagi jube kehvasti, siis mina näiteks tahan nendel hetkedel mõelda pigem neile inimestele, kellel pole ehk toitu laual juba pikka aega, kellel pole eluaset või kelle iga päeva alustamise põhikomponent on korjata kuskilt linnajagudest kõik viimsedki pudelid kokku, et midagi hamba alla saada. Nendel hetkedel tekib kurb tunne. Me kõik räägime ja mõtleme, aga väga vähesed tegelikkuses mõtlevad päriselt sellele, et just selsamal silmapilgul vajab nii palju inimesi kellegi tuge ja tuge lihtsalt pole. See on paratamatus, kahjuks on elu nii seatud, et ühele on ta kordades keerulisem kui teisele. Ma tean igaljuhul päris kindlasti seda, et enda kõrval tuleb näha ka teisi, mitte kõndida silmaklappidega ringi märkamata neid, kes tegelikult abi vajaksid ja vahel on vaja midagi nii pisikest, et kellegi päev ja olemine kordades paremaks muuta. Kõik hakkab pihta väikestest asjadest. Miks ma selle lõigu kirjutasin? Riik ei soosi neid inimesi, kellel millegipärast on elu mõte ja võimalused kadunud, kuid nad on ka inimesed. Ma ei mõtle siin isegi mitte Eesti riiki vaid tegelikult tervet maailma. Iga väike tegu muudab maailma paremaks. Nii ma tahan vähemasti uskuda.

Enda suvest jagan siia postituse lõppu ka mõnda toredat fotot. Autoriks siis mina ise või minu õde Kärt 🙂

Ovation
Hommikukohv…
Neringa puuskulptuurid
Teel Hiiumaale…
Tee..
Põllul

 

 

 

 

 

 

Mis siis veel.. eks ikka edasi, loodetavasti jätkub ka inspiratsiooni.. 😉

-HK

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*