segakoor Rõõmusõõm

segakoor Rõõmusõõm

Segakoor rõõmusõõm on muusikakollektiiv, mille koosseisu kuuluvad laulda armastavad inimesed. Koor sai sel kujul endale alguse 2014. aasta oktoobris. Rõõmusõõmu ees olen koos dirigendi ja sätungimeister Liisa Rahusooga. Rõõmusõõmu ajalugu on juba tegelikult päris pikk, kuna selle tuumiku moodustavad endise HaleBopp Singers lauljad, mille asutajaks ja loojaks on Lauri Breede.

Koori kahekesi teha on kindlasti lihtsam, sest töö käib kiiremini. Muidugi peab kahe dirigendi visioon mitmes mõttes ühtima. Lisaks ei peaks kahe dirigendi vahel olema konkureerimist, eriti kui teha koostööd, sest ehkki pea igaüks soovib olla kellestki parem, siis muusika puhul on ikkagi olulisem teha muusikat ja igasugune probleemide kese peaks jääma muusika tegemisest eemale.

Olen meeletult õnnelik, et saan sellise ägeda koori dirigent olla. Muusikastiilit on Rõõmusõõm valmis laulma nii kergemat kui klassikalisemat muusikat. See annab dirigendina vabadust ja kindlasti muudab ka lauljatele kogu proovide ja kontsertide protsessi huvitavaks.  Aastal 2016 on kooril mitmeid suuri väljakutseid ja kindlasti on võimalik koori mitmetele kontsertidele kuulama tulla.

Proovid toimuvad igal neljapäeval Tartu Maarja koolis. Praegusel ajahetkel me lauljaid küll ilmselt koosseisu juurde ei liida, küll aga saab meiega liituda ja ette laulma tulla sügisel. Selleks võib kontakteeruda minu või Liisa Rahusooga.

Rõõmusõõmu esituses pakun kuulamiseks 2015. aasta kevadel Tartu Pauluse kirikus toimunud heategevuskontserdi salvestuse laulust "Sinna kus silmapiir".